Virtuvės interjeras: pavyzdžiai, idėjos ir ekspertų patarimai
Virtuvės interjeras: populiariausi stiliai
Interjero stilių įvairovė didelė, tačiau populiariausiųjų pozicijos jau ilgą laiką tenka dviem: klasikiniam ir moderniam. Kurį rinktis, priklauso nuo to, kokį stilių realizuojate savo namuose.
Klasikinės virtuvės interjeras
Tai laikui nepavaldus interjeras, tad jei mėgstate ilgalaikius sprendimus, šis variantas kaip tik jums. Beje, net pasirinkę šį stilių turėsite plačius kelius kūrybai – klasikinis interjeras gali būti sodresnių, tamsesnių spalvų arba demonstruojantis pastelinę paletę. Jei mėgstate kontrastus, rinkitės šviesią apdailą ir tamsesnių tonų baldus, kontrastus galite kurti ir rinkdamiesi šviesią apdailą, baldus, tačiau tamsesnio atspalvio grindis, o galite pasikliauti modernios klasikos žavesiu ir visoje virtuvėje pasirinkti šviesias, pastelines spalvas.
Klasikinėje virtuvėje vietą atras masyvūs mediniai baldai, pastatomų ir pakabinamų spintelių komplektas, užpildantis sienas nuo grindų iki lubų.
Modernios virtuvės interjeras
Modernioje virtuvėje dominuos šviesios spalvos, bet galimas ir šviesių bei tamsių spalvų kontrastas. Tokiu atveju šviesiame fone puikiai atrodo juodos, pilkos, tamsiai rudos spalvos baldai. Tiesa, pastarieji nebūtinai bus vienspalviai: apatinės spintelės gali būti vienos spalvos, o pakabinamos – kito atspalvio. Modernios virtuvės interjeras demonstruos ir minimalizmą, tikslias, aiškias linijas, estetiką. Čia drąsiai galima derinti medį, metalą, stiklą, akmenį.
Baldai kuria lengvumo įspūdį, yra funkcionalūs. Akį traukia įmontuojama buitinė technika bei išraiškingi šviestuvai. Pastarieji gali kontrastuoti su apdailoje vyraujančia palete, galima drąsiai derinti skirtingus šviestuvų tipus.
Ilgis: 180 cm, Plotis: 90 cm, Aukštis: 77 cm
Jaukus virtuvės interjeras
Sukurti jaukumui virtuvėje tikrai nereikia nei didelių pastangų, nei juo labiau didelių išlaidų. Raskite vietą atvirai lentynai, ant kurios išdėliosite receptų knygas, dailius vintažinius indus, prieskoninių žolelių vazonėlius ir panašiai.
Jaukumo įspūdį sustiprins tekstilė: langui rinkitės užuolaidas arba romanetes, medines žaliuzes, prie viryklės patieskite kilimėlį, pasirūpinkite gražiais rankšluostėliais, kurie pagal spalvą derėtų virtuvės patalpoje.
Augalai virtuvėje? Kodėl gi ne! Atraskite vietą ne tik prieskoniniams augalams, bet ir žydinčiai ar žaliuojančiai gėlei. Augalai visada labai svariai prisideda prie jaukumo įspūdžio.
Virš darbastalio įrenkite apšvietimą – jis ir suteiks jaukios šviesos, ir labai pasiteisins gaminant maistą.
Įtaisykite ant sienos kelis kabliukus, ant kurių pakabinkite medinę pjaustymo lentelę, dailią pirštinę skardoms iš orkaitės ištraukti, medinių samčių ir mentelių ar kitų akcentų, kurie atrodo jaukiai, estetiškai ir mielai.
Mažos virtuvės interjeras: stilius, spalva, detalės
Jei virtuvė maža, jos erdvės, žinoma, nepraplėsite, bet galite tokį įspūdį sudaryti vizualiai. Negana to, yra nemažai praktiškų patarimų, kurie gali padėti net ir mažoje virtuvės patalpoje sutalpinti visa, ką reikia, įrengti ją taip, kad čia darbuotis būtų patogu. Žinote, kartais ir didelę virtuvę turėdami žmonės negeba jos įrengti taip, kad suktis patalpoje būtų komfortiška, neišnaudoja racionaliai visos patalpos, o tuomet ir didelis plotas negelbėja. Tad patalpos dydis nėra blogiausias variantas, kur kas blogiau, kai patalpa įrengiama neteisingai. Tad štai keli patarimai, kurie padės mažą virtuvę paversti patogia maisto gaminimo vieta ir jaukia namų patalpa.
- Kuo daugiau šviesos patalpoje. Šiuo atveju yra trys elementai: natūrali šviesa pro langą, vyraujanti spalvų paletė ir apšvietimas. Puiku, jei mažoje virtuvėje langas didelis, bet paprastai taip nebūna, todėl neužstatykite jo gėlių vazonais ar kitais daiktais, kad neblokuotumėte šviesos srauto. Rinkitės plonas, lengvas užuolaidas arba romanetes, ritinines užuolaidas, žaliuzes. Apšvietimui galite derinti kelis variantus, kad patalpa būtų kuo labiau apšviesta. Taip pat pasitarnaus šviesi spalvų gama – kuo interjeras šviesesnis, tuo jis atrodo erdvesnis.
- Išplanavimas. Prieš užsakydami virtuvės baldus gerai pasiplanuokite, koks bus išdėstymas, kur bus trys pagrindinės funkcinės zonos: šaldytuvas, plautuvė, viryklė – jos neturėtų būti viena nuo kitos labai nutolusios. Jei reikia taupyti erdvę, nedarykite to orkaitės, kaitlentės ir darbo zonos sąskaita – geriau rinkitės siauresnę indaplovę, siauresnį, bet aukštesnį šaldytuvą.
- Baldai. Mažoje virtuvėje turėtų vyrauti minimalizmas, tad čia ne vieta baldams, kurie neatlieka jokios funkcijos. Jei turite daug daiktų, rinkitės pastatomų ir pakabinamų spintelių komplektą. Pakabinamos gali siekti lubas, taip suteikdamos patapai aukščio įspūdį ir drauge daug vietos daiktams laikyti (lubas siekiančios spintelės netiks, jei virtuvėje lubos žemos). Jei daiktų labai daug neturite, geras sprendimas būtų dalį pakabinamų spintelių keisti atviromis lentynomis – jos optiškai suteikia patalpai erdvės, nesuspaudžia jos, be to, atrodo labai jaukiai.
- Valgomojo zona. Blogiausia tai, kad mažoje virtuvėje dažnai reikia skirti vietos ir valgomojo stalui bei kėdėms. Tačiau ir čia galimi praktiški sprendimai. Jei gyvenate vienas ar dviese, o virtuvės interjeras su langu, stalą puikiai gali pakeisti praplatinta palangė, prie kurios tiks stilingos baro kėdės. Jei palangės išnaudoti nenorite, nedidelį barą įrenkite kitur – vis vien užims mažiau vietos nei valgomojo stalas. Dar vienas variantas labai mažai erdvei – sulankstomas valgomojo stalas ir kėdutės, kurie nenaudojami užims itin mažą plotą.
Virtuvės interjeras name ir bute
Daugiabučio virtuvės interjeras nuo tos, kuri yra name, pagrinde skirsis plotu. Butuose virtuvei dažniausiai skiriama ne tiek ir daug vietos, tad verta bus pasinaudoti aukščiau paminėtomis mažos virtuvės dizaino idėjomis. Taip pat skirtumas tas, kad name yra daugiau galimybių realizuoti tam tikrą stilių – čia tiks ir modernūs, šiuolaikiški interjerai, ir vintažinis, rustic, farmhouse ar panašūs, kurie bute nelabai tiktų, nes tiesiog nederės prie bendros aplinkos. Juk, pavyzdžiui, kaimiško stiliaus virtuvės interjeras bute gana sunkiai įsivaizduojamas, tiesa?
Virtuvės interjero idėjos
Jei nežinote, koks virtuvės dizainas bute tiktų, jei negalite nuspręsti, koks stilius jums labiau patinka, kokios virtuvės interjero detalės derėtų ar tiesiog jei stokojate idėjų, internete jų tikras lobynas. Paieškos sistemoje rašykite „virtuvės interjeras pavyzdžiai“, „virtuvės interjeras nuotraukos“ ar panašiai ir galėsite rinktis iš didžiulės įvairovės.
O čia keli virtuvės interjero pavyzdžiui jums, gal atrasite kažką, kas padės susikurti savo svajonių virtuvės viziją:
Ilgis: 180 cm, Plotis: 90 cm, Aukštis: 75 cm
Yra kelių spalvų
Ilgis: 180 cm, Plotis: 90 cm, Aukštis: 77 cm