Mažos virtuvės interjeras
Dažnuose namuose virtuvė yra ta erdvė, kurioje aktyviausiai verda gyvenimas: kažkas gamina maistą, kažkas ruošia pamokas, skaito, sudarinėja pirkinių sąrašus ir t.t. Čia beveik visada sukasi mažiausiai vienas šeimos narys. Šaunu, jei virtuvės plotas didelis, tačiau tokiu gali džiaugtis tikrai ne kiekvienas. Ypač mažos virtuvės problema opi senos statybos butuose, kur virtuvei išskirti vos keli kvadratai. Tačiau net ir tokiu atveju nereiškia, kad turite pasitenkinti kukliu virtuvės įrengimu ir vos prasilenkti šioje patalpoje su kitais šeimos nariais. Mažą virtuvę irgi galima įrengti labai stilingai, funkcionaliai bei apgalvotai, svarbu tik išnaudoti kiekvieną centimetrą ir pasirinkti sumanius sprendimus.
Mažos virtuvės baldai
Natūralu, kad vilioja dideli virtuvės komplektai, originalūs sprendimai, prabanga alsuojantys stalai su patogiais krėslais, solidžiai atrodančios virtuvės salos ir panašiai, bet mažos virtuvės internetas reikalauja kai ko atsisakyti ir vadovautis racionalumu.
Pirmiausia, dar prieš keliaudami pirkti virtuvės baldų, turite nusiteikti, kad jums tikrai netiks visi variantai, kad ir kokie patrauklūs jie atrodytų. Turite derintis prie turimo ploto, o jis nedidelis. Tačiau labai svarbu nepamiršti, kad mažoje virtuvėje kertinis kriterijus yra funkcionalumas – mažame plote turite sutalpinti baldus, kurie priglaus visus jūsų turimus indus, stalo įrankius, kulinarines knygas, staltieses, stiklines, buitinius prietaisus ir kt. Tad vietos spintelėse reikia daug, tačiau vietos pačioms spintelėms nėra tiek, kiek norėtųsi.
Nemanykite, kad virtuvės baldai mažoms virtuvėms gali būti tik nestandartiniai, individualiai projektuojami, užsakomi. Tikrai ne – labai puikių variantų rasite ir specializuotose baldų parduotuvėse, pavyzdžiui, „Deinavos“ baldų asortimente neabejotinai turėsite iš ko pasirinkti.
Atkreipkite dėmesį į tai, kad mažos virtuvės baldai neturėtų būti labai įmantrūs, masyvūs, nes jie vizualiai suspaus erdvę, negana to, gali atrodyti neproporcingai, atsižvelgiant į mažą patalpos plotą. Prioritetą teikite lygioms, aiškioms linijoms, paprastam, estetiškam dizainui, lengvumo įspūdį kuriantiems baldams.
Geras sprendimas – lubas siekiančios pakabinamos spintelės. Pirmiausia, tokios bus kur kas talpesnės. Tik reikia teisingai paskirstyti sandėliuojamus daiktus – žemesnėse lentynose laikykite dažnai naudojamus indus, produktus, prietaisus, o į aukštesnes kelkite tai, ko prireikia rečiau. Antra, lubas siekiančios spintelės patalpą vizualiai aukština, todėl ji atrodys erdvesnė.
Labai svarbus valgomojo stalo ir kėdžių pasirinkimas mažai virtuvei. Jei mąstote apie didelį, masyvų stalą, tokios minties atsisakykite – bus nepatogu, nes jis užims didelį plotą. Be to, nedidelėje erdvėje atrodys nedailiai, ją dar labiau mažins vizualiai. Apskritai mažai virtuvei tobulai tiks išskleidžiamas stalas. Kėdes irgi rinkitės kompaktiškas, galbūt net be porankių – galėsite sustatyti arčiau vieną prie kitos. Taip pat kėdžių kojelės neturi užimti didesnio ploto nei sėdimoji kėdžių dalis. Jei dažnai sulaukiate svečių, įsigykite taburečių – jas galite laikyti po stalu ir taip joms nereikės papildomos vietos. Kitas variantas – sulankstomos kėdės, kurias nenaudojamas galite sulankstyti ir laikyti balkone ar sandėliuke.
Baldų išdėstymas ir funkcinės zonos
Renkantis baldus ir planuojant jų išdėstymą mažoje virtuvėje reikšmingas vaidmuo tenka trims funkcinėms zonoms: šaldytuvui, plautuvei ir virykle. Geriausia, jei jie bus išdėlioti trikampiu ir vienas nuo kito labai nenutolę.
Visų baldų išdėstymas galimas įvairus, tačiau mažose virtuvėse tinka ne visi variantai. Jei baldų montuojate nedaug, galite rinktis I formos išdėstymą, kai visi mažos virtuvės baldai ir visos trys funkcinės zonos atsiduria vienoje linijoje, t. y. eina palei vieną sieną. Prie kitos sienos tokiu atveju galite statyti stalą su kėdėmis. Tai visiškai paprastas virtuvės baldų išdėstymo variantas, bet jis nebus labai praktiškas, jei turite daug daiktų virtuvėje – viską sunkiai sutalpinsite. Tačiau tai bus labai geras sprendimas, jei virtuvė yra siaura ir / ar ilga. Jei rinksitės šį variantą, plautuvę rekomenduojama montuoti per vidurį, tarp šaldytuvo ir viryklės – taip bus patogiau gaminant. Dar mažai virtuvei tinka L formos išdėstymas, kai baldai montuojami palei dvi virtuvės sienas L raidės forma. Ypač populiarus sprendimas senos statybos daugiabučių mažytėse virtuvėse. O jei šioje patalpoje praleidžiate daug laiko, dažnai gaminate, turite daug virtuvėje laikomų daiktų, geras variantas būtų virtuvės išdėstymas U forma, kai visi baldai montuojami palei tris patalpos sienas. Tačiau sprendimas bus netinkamas, jei virtuvė siaura, kadangi viduryje liks mažai vietos, bus nepatogu naudotis orkaite, atidaryti spintelių dureles ir pan.
Mažos virtuvės idėjos
Įmontuojama buitinė technika. Įmontuojama buitinė technika tikrai gali padėti sutaupyti vietos. Pavyzdžiui, rinkitės įmontuojamą mikrobangų krosnelę ir jos nereikės laikyti ant darbastalio ar ant stalo. Įmontuojama į aukštą spintelę mažesnė orkaitė čia užims mažiau vietos, o po virykle liks talpesnė spintelė kitiems daiktams. Montuokite siauresnę indaplovę, o turint ją, reikės mažiau vietos indų džiovyklai prie kriauklės.
Apšvietimas. Šis aspektas labai svarbus, nes apšvietimas turi labai didelės įtakos erdvės įspūdžiui. Mažos virtuvės interjeras turėtų gauti pakankamai šviesos. Būtinai apšvieskite lubas – tada jos atrodo aukštesnės. Geras sprendimas būtų kryptiniai šviestuvai, galintys apšviesti patalpą į visas puses ir taip ją vizualiai praplatinti. Tiek dėl patogumo, tiek dėl erdvės pojūčio tikslinga montuoti darbastalio apšvietimą – paprastai jis įrengiamas po pakabinamos spintelėmis.
Koloritas. Ne paslaptis, kad šviesi spalvų paletė erdvę vizualiai padidina, ji atrodo estetiška, tarsi platesnė. Taigi mažai virtuvei geras sprendimas bus šviesi sienų apdaila bei šviesesnių tonų baldai. Kai kurie kiek prisibijo baltos spalvos, jei esate vienas iš jų, drąsiai rinkitės kreminę, pilką, gelsvą ar kitas šviesias spalvas. Jei manote, kad šviesi apdaila ir šviesūs baldai sudarys pernelyg monotonišką vaizdą, galite įpinti ryškesnių, kontrastingų akcentų, pavyzdžiui, stalo dekoro elementų, kilimėlį, lango tekstilę, vazą ar kt.
Paviršiai. Jei aktualus mažos virtuvės dizainas, atkreipkite dėmesį į paviršius. Geras pasirinkimas bus stikliniai, blizgūs paviršiai, nes jie optiškai didina erdvę. Tad puiki idėja būtų virtuvinis stalas stikliniu paviršiumi. Moderniose, šiuolaikiškose virtuvėse dažnai vietą atranda ir stiklinius, blizgius paviršius turinčios uždaros spintelės. Tačiau kai kam pasirinkus tokį spintelių fasadą stiklo, blizgesio gali pasirodyti per daug. Tokiu atveju galima derinti matinį fasadą turinčias pastatomas virtuvines spinteles su blizgiomis pakabinamomis. Tai pasiteisins ir dizaino kontekste, mat nebus blizgesio per daug, o taip pat ir žvelgiant iš lengvesnės priežiūros perspektyvos – blizgūs paviršiai imlesni pirštų atspaudams, todėl juos rinkitės pakabinamoms spintelėms, kurios kiek rečiau varstomos, jų nepasiekia maži vaikai.
Kampinės zonos. Mažų virtuvių interjeras turi būti funkcionalus, todėl verta racionaliai išnaudoti kiekvieną plotelį. Taigi pamąstykite apie kampines erdves – tiek pastatomų, tiek pakabinamų spintelių vietoje. Kampinės spintelės labai talpios, tik svarbu pasirinkti tinkamą jų įrengimą, kad pasiekti jose esančius daiktus būtų patogu – geras variantas karuselė jų viduje.
Palangė. Jei gyvenate vienas ar dviese, išnaudokite palangę – ją galite praplatinti ir paversti stilingu baro staliuku, prie kurio tiks pora baro kėdžių – vietos sutaupysite daug, nes nereikės atskiro stalo su kėdėmis, o ir atrodys toks sprendimas labai stilingai.
Mažos virtuvės interjeras bute
Gyvenantiems butuose dažnu atveju aktualus mažų virtuvių interjeras ir sumanūs sprendimai jame. Tačiau ir čia tų virtuvių dydis nevienodas. 9 kvadratų virtuvės interjeras suteiks daugiau pasirinkimo galimybių, bet štai mažesnis plotas viziją daug labiau ribos. 9 kvadratų virtuvei gali tikti baldų išdėstymas U forma, tačiau mažesnėje, siauroje rinkitės L arba I formos baldų išdėstymą.
Išnaudokite sienas – butuose lubos paprastai nėra žemos, tad lubas siekiančios spintelės suteiks tikrai daug vietos net dideliam kiekiui indų, buitinių prietaisų ir kitų daiktų. Ant sienos, prie kurios statysite stalą, pakabinkite atvirų lentynų – jos suteiks jaukumo, bet drauge bus ir praktiškas sprendimas, nes jose sudėsite daiktus, kurie atrodo reprezentatyviai: gražius indus, vazas, dailius vazonėlius su augalais ir pan.
Bute esančios mažos virtuvės interjeras bus stilingas ir patogus, jei pasinaudosite aukščiau pateiktais patarimais.
Ilgis: 180 cm, Plotis: 90 cm, Aukštis: 75 cm
Yra kelių spalvų
Ilgis: 180 cm, Plotis: 90 cm, Aukštis: 77 cm