Mažos erdvės interjeras: ekspertai dalinasi universaliomis gudrybėmis
Nors tikriausiai daugelis svajoja apie erdvius namus, didelius kambarius, visgi realybė neretai yra kiek kitokia ir tenka susidurti su problema, kai plotas išties riboja. Nedidelė virtuvė, kompaktiškas miegamasis, kur kas mažesnė, nei norėtųsi, svetainės erdvė ir panašiai – tokiais atvejais reikėtų ieškoti sprendimų, kaip mažas erdves paversti praktiškomis ir drauge stilingomis oazėmis. Tačiau ne viskas taip paprasta, nes svarbus ir dar vienas aspektas – turimą nedidelį plotą reikia maksimaliai tinkamai išnaudoti. Tad ko galite griebtis?
Mažų patalpų interjeras: kaip išsaugoti erdvę
Mažuose būstuose planuojant apstatymą svarbu racionaliai išnaudoti kiekvieną centimetrą, todėl nusiteikite, jog kai kurių idėjų galbūt teks atsisakyti.
Kiekvienoje patalpoje yra baldų. Juos renkantis svarbiausia atsižvelgti į bendrą kambario plotą ir tų baldų matmenis. Nesirinkite pernelyg masyvių, didelių baldų, kadangi jie labai „apsunkins“ erdvę, o ir patogumo tikrai nesuteiks – bus ankšti praėjimai. Tikrai geras sprendimas būtų prioritetą teikti daugiafunkciams baldams, kuriuos, prireikus, galima padidinti, transformuoti, tad tiks išskleidžiamas stalas, sofa-lova, o pufas svetainėje gali tapti papildoma sėdimąja vieta arba atlikti kavos staliuko vaidmenį ir pan.
Mažos erdvės interjeras planuojamas apsvarstant visas smulkmenas. Mažuose būstuose užuolaidas geriau keisti romanetėmis, ritininėmis užuolaidomis, medinėmis žaliuzėmis. Nustebsite, tačiau galima nemažai sutaupyti! Masyvios naktinės užuolaidos, kurios yra atitrauktos nuo lango angos, „suvalgo“ grindų ploto. Ir nors jo nėra itin daug, bet kai patalpa maža, tas jaučiasi ir vizualiai, ir praktiškai.
Mažame būste labai svarbūs daiktų saugojimo sprendimai, t. y. kur sudėti kuo daugiau daiktų, bet kad būtų užimta kuo mažiau grindų ploto. Išnaudokite sienas – koridoriuje montuokite lubas siekiančią drabužinę, virtuvėje kabinkite aukštas pakabinamas spinteles, miegamajame spinta irgi gali driektis per visą sieną, siekti lubas, o lovą rinkitės su patalynės dėže ir pan. O svetainėje, atvirkščiai, atsisakykite didelės sekcijos, ypač tokios, kuri užima visą sieną, turi daug durelių ir stalčių, atrodo masyvi. Daugeliu atvejų tokia didžiulė sekcija net nebūna pilnai užpildyta – juk joje nelaikysite patalynės, rankšluosčių, drabužių, batų ir kitų daiktų, kurių namuose tikrai daug, tad verčiau rinkitės aukštą ir plačią spintą miegamajame, drabužinę koridoriuje, o svetainėje – stilingą, elegantišką grakštumu alsuojančią sekciją. Joje užteks vietos dailiems indams, suvenyrams ir panašiai, o drauge liks daugiau laisvo ploto kambaryje.
Jei virtuvėje įrankių, indų ir įvairių prietaisų neturite daug, geras sprendimas taupant erdvę bus atviros lentynos. Pastarosios neapsunkins erdvės, „nesuvalgys“ jos ir atidaromos durelės. Virtuvinius prietaisus laikykite pastatomose uždarose spintelėse, o atvirose lentynose išdėliokite indus, svarstykles, prieskoninių žolelių vazonėlius, stiklines, kulinarines knygas ir pan. Tai bus ne tik praktiškas sprendimas taupant erdvę, bet ir suteikiantis virtuvei daug jaukumo. Atviros lentynos tiks ir svetainės, koridoriaus, vonios ar kitose erdvėse, ypač siaurose, kur atidaromos spintelės ar ištraukiami stalčiai tikrai nebus patogus sprendimas.
Mažos erdvės interjeras turėtų būti minimalistinis – tai turi būti jūsų vedlys, įsirengiant mažą būstą. Atsisakykite daiktų, kurie neatlieka jokios funkcijos ir yra tik dėl grožio. Šiandieninė baldų ir dekoro elementų rinka tokia plati, kad tikrai rasite stilingų, gražių, tačiau drauge ir funkcionalių daiktų savo būstui.
Kaip optiškai padidinti erdvę?
Be to, kad svarbu mažose erdvėse racionaliai išnaudoti kiekvieną centimetrą, papildomai galite pasitelkti ir kelias gudrybes, kurios patalpą vizualiai padidins. Čia iš esmės galime akcentuoti du dalykus: tinkamas apšvietimas ir veidrodžiai.
Erdvės suvokimui apšvietimas turi didžiulės įtakos, todėl, pavyzdžiui, dideli langai erdvę vizualiai tikrai praplės. Bet, žinoma, toks sprendimas galimas tik tada, jei statotės naują būstą, o štai jei jau turite namą ar butą, tai langų ploto nepakeisite. Bet galite žaisti interjero spalvomis – baltas ar kitų šviesių spalvų mažų patalpų interjeras atrodys erdvesnis. Nebijokite derinti ir kelių apšvietimo variantų, puikus sprendimas bus kryptiniai šviestuvai, kurių šviesos srautą galėsite nukreipti į įvairias puses, o kuo plačiau apšviesta patalpa, tuo vizualiai ji atrodo didesnė.
Erdvės pojūtį sustiprins ir veidrodžiai, kurie suteikia gylio, praplečia erdvę ją atspindėdami. Tiesa, nerekomenduojama statyti veidrodžio miegamajame, jei tikite prietarais. Šiandien pasiūloje rasite labai platų veidrodžių pasirinkimą: nuo kuklių, nedidelių iki itin masyvių, prabanga alsuojančių, tad išsirinksite tinkamą bet kuriai namų erdvei.