Komoda – praktiško interjero dalis
“Komodos gimė Prancūzijoje, XVIII amžiaus pradžioje atgimstant skrynioms. Iš pradžių skrynioms pridėjo aukščio, vėliau jas papildė ištraukiamais stalčiais. Taip ir gimė komoda – šiuo metu neatskiriama praktiško interjero dalis.”– sako “Deinavos” baldų prekybos tinklo steigėjas ir baldų ekspertas Valdas Davidavičius.
Tiesa, XX amžiaus pradžioje ji nebuvo tokia populiari, skaitėsi kad ji nepakankamai praktiška. Mažuose būstuose pirmenybė buvo teikiama spintoms, kurios aukštesnės ir į save daugiau talpina. Tačiau galų gale spintų gausa visiems pabodo, ir neaukšti baldai vėl užkariavo pirkėjų širdis ir tapo aktualūs ir madingi.
Kuo komoda pranašesnė už spintą?
Komoda atrodo daug lengviau ir subtiliau. Palyginus su spinta, ji neatrodo gremėzdiška ir neperkrauna kambario, nedaro patalpos tamsesne, nesudaro vietos trūkumo pojūčio ir neperpildo erdvės.
Komoda gali būti papuošta didesniu kiekiu dekoro, žaismingesnė, tokio pat stiliaus spinta per daug iškristų iš konteksto. Komoda visais atvejais gali likti tik išraiškingumo štrichu. Būtent dėl to baldų gamintojai stengiasi dideles spintas daryti neutraliomis, o komodas – ryškesnėmis ir traukiančiomis dėmesį.
“Komoda ideali ir tuo kad gali tapti kambario dizaino centru. Juk ji turi paviršių ir erdvę ant sienos virš savęs – kur prašosi papildomos interjero detalės. Komodos paviršių puošti galima laikrodžiais, šviestuvais, žvakėmis, statulėlėmis, vazomis, gėlėmis, skrynelėmis, fotografijomis, suvenyrais. Sienoje galima pakabinti veidrodį, paveikslą, fotografijų rinkinį, sieninį laikrodį, lentynas. Kambario dalį kur stovi komoda galima paversti efektinga interjero kompozicija. “ – pabrėžia baldų ekspertas Valdas Davidavičius.
Komodos miegamajame
Komodas dažnai sutinkamos miegamajame, juk jose taip patogu susidėti miego rūbus bei visas smulkmenas. Šiandien komodos ant tiek populiarios miegamajame, kad pradeda asocijuotis būtent su šiuo kambariu.
Komodą miegamajame galima statyti bet kurioje laisvoje vietoje. Vakaruose labai populiaru įsigyti komodą kuri statoma šalia lovos, jei leidžia vieta – dvi – kurios statomos iš abiejų lovos pusių. Tai ne tik šiuolaikiška bet ir labai patogu. Tiesa, nebūtina komodą statyti iš abiejų lovos pusių, antroje pusėje puikiai tiks spintelė arba staliukas.
Jeigu miegamajame dvi lovos – geriausia komodą statyti tarp jų. Ji puikiai tarnaus kaip pertvara ir patogi erdvė susidėjimui abiem miegantiems.
Dar viena pas mus dar mažiau populiari vieta komodai – lovos kojūgalis. Tai labai patogu nusirengimui ir apsirengimui, be to prideda papildomą atskiros zonos pojūtį.
Klasikiniame baldų išstatyme komodą statoma prie sienos priešingos lovos galvūgaliui. Žinoma, tik jei kambaryje pakanka vietos. Virš komodos kabinami veidrodžiai, paveikslai, laikrodžiai arba televizorius.
Jei miegamajame gyvena mažylis, komodą galima naudoti kaip pervystymo stalelį. Tokiu atveju reikia rinktis gilesnę komodą, kad pervystymas būtų lengvas ir patogus.
Komodos svetainėje
“Dažnai žmones kankina klausimas: ‘ar svetainė – tinkama vieta komodai?’. Tačiau abejoti neverta! Komoda viso labo neaukšta spinta su ištraukiamais stalčiais. Ir laikyti joje galima ne tik rūbus ar patalynę, bet ir visus kitus daiktus. Pavyzdžiui, stalo žaidimus, žurnalus, fotoalbumus. Viską kam svetainėje – vieta.” – nebijoti ragina baldų ekspertas Valdas Davidavičius.
Dažnai svetainėje komodą paskiria televizoriui. Jas taip pat dažnai stato ir šalia sofų, tokiu atveju geriausiai tinka žemesnės komodos.
Interjere kuriame sofa – kambario viduryje, komodą statome už jos. Tai taip pat padeda paslėpti sofą, kuri nepasižymi savo nugarinės dalies išraiškingumu. Be to, komodos statymas už sofos padeda zonuoti patalpą.
Kartais komoda tampa svetainės centrinės kompozicijos dalimi. Toks centras reikalingas klasikiniame baldų išdėstyme, kur reikalinga simetrija. Dažniausiai svetainės centru tampa židinys arba TV zona, jei jos nėra – tokiu centru puikiausiai taps komoda ir virš jos papuošta siena. Sofos ir foteliai tada statomi skirtingose centro linijos pusėse. Simetrijai išgauti galima naudoti ir dvi komodas, statomas prie tos pačios sienos. Jos statomos veidrodiniu principu iš abiejų kažkokio kito objekto pusių, pavyzdžiui, židinio, lango, aukštos spintos, didelio veidrodžio.
Komodos prie įėjimo, koridoriuose, holuose
Komodą labai patogu statyti erdvėje tik užėjus į būstą. Joje yra stalčiai kuriuose galima laikyti kepures, pirštines, šalikus, raktus, rankines. Taip pat ji turi paviršių ant kurio galima daug ką sudėti.
Šioje erdvėje statant komodą jos apačia arba apatinius stalčius galima “atiduoti” batų erdvei. Komoda taip pat gali tapti ir atsisėdimo vieta ant jos patiesus paminkštinimą.
Virš komodų kurios statomos įėjus į namus kabinami veidrodžiai, laikikliai rūbams, raktinės, spintelės. Praktiškai bet kokią laisvą erdvę koridoriuje, holuose galima užpildyti komoda.
Komodos kituose patalpose
Vonios kambariuose į komodas montuojamos praustuvų kriauklės. Kriauklės taip pat gali būti pastatomos ir ant komodos viršaus. Komodoje kuri yra vonios kambaryje patogu laikyti rankšluosčius ir vonios reikmenis.
Virtuvėse taip pat galime sutikti komodas, kurios naudojamos arba kaip papildomas paviršius gaminimui, arba kaip patogi zona pasidėjimui netoli nuo valgomosios erdvės.
Be komodos neapsieiti ir drabužinėje. Be ištraukiamų stalčiukų neįmanoma racionaliai organizuoti visų daiktų sudėjimą.
“Tai į ką XVIII amžiuje virto skrynios dabar tapo neatskiriama kiekvieno šiuolaikinio interjero dalis. Lankydamiesi baldų salonuose į komodą žvelkite ne tik kaip į kažką kas statoma miegamajame, bet ir kaip į kažką kas suteiks bet kuriam jūsų kambariui praktiškumo jo neapkraunant.” – šypsodamasis sako “Deinavos” baldų prekybos tinklo steigėjas.
Ilgis: 110 cm, Gylis: 45 cm, Aukštis: 119 cm
Yra kelių spalvų
Ilgis: 150 cm, Gylis: 45 cm, Aukštis: 69 cm
Yra kelių spalvų
Ilgis: 150 cm, Gylis: 45 cm, Aukštis: 69 cm
Yra kelių spalvų
Ilgis: 150 cm, Gylis: 45 cm, Aukštis: 81 cm
Yra kelių spalvų
Ilgis: 200 cm, Gylis: 45 cm, Aukštis: 81 cm
Yra kelių spalvų