Feng Shui namai
Mūsų namai yra mūsų tvirtovė, ramybės uostas, vieta, kur geriausiai pailsime ir apskritai jaučiamės komfortiškiausiai, tiesa? Tad kiekvienas pasirenka, kaip juos kurti, kokių principų laikytis. Feng shui frazė tikrai daugeliui girdėta, o neretas savo namus kuria vadovaudamasis būtent šia filosofija. Tad kokie tai bus namai ir kaip išpildyti feng shui principus savo būste?
Feng shui kas tai?
Turbūt kiekvienas iš mūsų bent kartą yra girdėję minint Feng Shui vardą. Tačiau tikrai ne kiekvienas žino, kas tai yra. Tai paprastas klausimas, į kurį gali būti sunku atsakyti. Feng Shui yra senovės menas ir mokslas, kuris atsirado daugiau kaip 3000 metų Kinijoje. Tai sudėtingas mokslas, kuris moko, kaip subalansuoti energiją konkrečioje vietoje – nesvarbu, ar tai būtų namai, ar biuras, ar Jūsų sodas.
Erdvė ir tvarka feng shui kontekste
Jei kada lankėtės dideliuose ir prabangiuose namuose, tikriausiai pastebėjote pagrindinį aspektą – didelę erdvę. Atvira erdvė leidžia Jūsų kambariui kvėpuoti. Kuo daugiau atviros erdvės turite savo namuose, tuo daugiau pozityvios energijos yra pritraukiama. Tai nereiškia, kad turite laikyti tuščią kambarį. Jei Jūsų kambaryje apstu baldų, kurių pagalba galite susidėti tam tikrus daiktus, geriausias variantas būtų pasilikti tik tokius, kurių Jums iš tiesų reikia. Tačiau norint viską sutalpinti ir neapkrauti erdvės, galite įsigyti naują daugiafunkcį baldą, kurio pagalba ne tik atlaisvinsite vietos savo kambaryje, bet ir turėsite kur susidėti norimus daiktus.
Taip pat labai dažnai namuose susidaro netvarka, kuri sulaiko blogą energiją, kuri išsiskiria ne tik iš aplinkos, bet ir iš mūsų pačių. Žinoma, visada išlaikyti tvarkingus namus yra iššūkis, tačiau viską, ką Jums reikia padaryti, tai susiorganizuoti, ką ir kur pasidėsite. Tai priveda prie aukščiau minėto varianto – įsigyti naują, funkcionalų baldą, kurio pagalba kiekvienas namuose esantis daiktas turės savo vietą ir neužgriozdins Jūsų erdvės. Šiandien rinkoje yra daugybė daiktų organizavimui skirtų priemonių: dėžutės, maišeliai, krepšiai ir kiti specializuoti dalykėliai, todėl palaikyti tvarką spintose, stalčiuose, virtuvės spintelėse ir apskritai namuose nėra sudėtinga. Labai svarbu visiems šeimos nariams išmokti vienos taisyklės – visus paimtus daiktus reikia grąžinti į jų vietą. Išlavinus šį įgūdį palaikyti namuose tvarką bus kur kas paprasčiau.
Namai pagal feng shui: kokios spalvos dominuoja?
Kalbant apie spalvas ir atspalvius, pagrindinė Feng Shui spalva – tai aukso spalva. Tai nereiškia, kad turite apstatyti savo namus auksiniais pirkiniais, tiesiog galite pasirinkti aukso spalvos įvairius dekoro elementus, tokius kaip veidrodžiai, nuotraukų rėmeliai, šviestuvai ar įvairūs staliukai. Jei negalite rasti norimo aksesuaro būtent šios spalvos, tiesiog nusipirkite tai, kas Jums patinka, ir perdažykite. Tai suteiks Jums harmonijos jausmą.
Norint pritraukti daugiau harmonijos, atkreipkite dėmesį ir į gamtą. Gamta yra galutinė išraiška, kuri pritraukia ne tik geras emocijas, bet ir turtus. Todėl atsikartojantis sodrus gamtos prisilietimas Jūsų namuose padės Jums pritraukti teigiamą energiją. Įsigykite žaliuojantį augalą, kurį galite pastatyti ant aukso spalvos gėlių stovo ar tiesiog įsodinti į tokios pačios spalvos vazoną, ir turėsite dvigubą sėkmės garantą.
Veidrodis feng shui kontekste
Veidrodžiai yra absoliutus turto magnetas dėl daugelio priežasčių. Jie pritrauks daugiau šviesos, džiaugsmo bei energijos į bet kokią erdvę. Jums tereikia nuvykti į parduotuvę ir išsirinkti Jūsų poreikiams bei namų interjerui tinkamą variantą. Tačiau kvadrato formos ir aukso spalvos veidrodžiai veikia stipriausiai.
Tačiau yra viena išimtis – veidrodis miegamajame pagal feng shui yra nepageidaujamas. Tai išskirtinė namų patalpa, kurioje šio akcento nereikėtų įkurdinti. Tačiau kartais taisyklėms paklusti nenorime, tiesa? Juk veidrodis idealiai tinka mažai patalpai, nes vizualiai jai suteikia gylio, negana to, miegamajame, kur persirengiame, puošiamės, veidrodis labai pasiteisina. Tad jei būtinai norite jo šioje patalpoje, nestatykite priešais lovą.
Medžiagos pagal feng shui
Jūsų namų energijai daug įtakos turi ir pasirinktos baldų medžiagos. Skirtingai energijai sukurti yra būdinga tak tikra či, todėl būtinai atkreipkite dėmesį į pačius svarbiausius penkis elementus ir aštuonias pasaulio šalių kryptis. Lygūs paviršiai, ypač stiklas ir medis, pagreitina energijos tėkmę. Nelygūs ir minkšti paviršiai sulėtina či energiją. Medžiagos pokeivį labiausiai lemia tai, kiek tos medžiagos yra panaudota. Renkantis naujus baldus savo namams, Feng Shui siūlo laikytis pagrindinės taisyklės: pasirinkite kuo daugiau baldų iš natūralių medžiagų.
Jei norite savo namuose pasijusti labiau atsipalaidavę, tuomet turite rinktis baldus būtent iš medžio. Tačiau reikėtų atsiminti, kad minkštas medis sulėtins energijos tėkmę, o kietas medis atvirkščiai, ją pagreitins. Medinius baldus patartina statyti pietryčių ar pietų pusėje, jei norite skatinti kūrybiškumą ir naujas mintis, tačiau jei norite pajusti ramybę, baldus statykite šiaurinėje pusėje.
Jei nusprendėte įsigyti ir baldų iš stiklo, nepamirškite, kad geriausia būtų rinktis lygaus paviršiaus baldus, kadangi pro tokį stiklą prasiskverbia saulė ir taip yra spartinama energijos tėkmė.
„Dar vienas Feng Shui patarimas yra nesirinkti senų ar panaudotų baldų, kadangi jie jau yra prisigėrę energijos ir Jūs tikrai nežinosite, kokia energija juose slypi. Feng Shui pataria įsigyti naujus baldus, kadangi jie dar nėra sukaupę savyje jokios energijos“ – pasakoja baldų ekspertas bei „Deinava“ baldų prekybos tinklo steigėjas, Valdas Davidavičius.
Feng shui miegamasis
Atskiro dėmesio reikalauja miegamasis pagal fengšui. Kaip ir visi feng shui namai, miegamasis turi būti tvarkingas, šviesus, neperkrautas baldų bei kitų daiktų. Čia ne vieta ir garsą skleidžiantiems prietaisams, pavyzdžiui, radijui, televizoriui ar kitiems. Jei norite miegamąjį papuošti, tam rinkitės tik natūralių medžiagų akcentus, idealiai tiks natūrali tekstilė, bambukas, pinti akcentai, medinės detalės ir panašiai.
Miegamajame, pagal feng shui, reikia vengti aštrių daiktų. Tačiau tai nereiškia, kad turite atsisakyti visų kampus turinčių baldų, pavyzdžiui, naktinių spintelių. Nors tiek dėl modernesnio stiliaus, tiek dėl jaukumo, jas galite pakeisti apvaliais staliukais, stilingomis konsolėmis ar minkštučiais, jukumo įspūdį sustiprinsiančiais pufais.
Kaip statyti lovą pagal feng shui?
Lova pagal feng shui – yra nemažai rekomendacijų, kaip ją statyti. Taigi lovos nereikėtų pristumti prie sienos, statyti prie tos sienos, kurioje yra durys, nereikėtų jai parinkti ir vietos prie lango. Virš lovos nekabinkite masyvių daiktų, pavyzdžiui, paveikslų sunkiais rėmais, veidrodžių, sunkių, didelių šviestuvų, lentynų. Virš jos neturėtų būti ir lubų sijų, taip pat netinkamas sprendimas virš lovos nuožulniai einančios lubos. Anot feng shui, išlipus iš lovos prieš jus turi atsiverti kuo daugiau erdvės. Suprantama, mažame miegamajame šį aspektą išpildyti gali būti sunkoka, tačiau jei kambarys didelis, būtinai į tai atsižvelkite.
Gyvenimas pagal feng shui: kas dar svarbu?
Teigiama, jog remiantis šia filosofija, reikėtų dėmesio skirti ir lauko durims, nes jos skiria jūsų erdvę nuo išorinio pasaulio. Rekomenduojama prie jų pastatyti augalą, pasirūpinti durų apšvietimu iš abiejų pusių.
Švarus, tvarkingas, daiktais neapkrautas koridorius – itin svarbus feng shui kriterijus.
Virtuvėje viryklė ir plautuvė neturėtų būti viena šalia kitos.
Aukštis: 52 cm, Skersmuo: 50 cm
Yra kelių spalvų
Aukštis: 43 cm, Skersmuo: 70 cm
Yra kelių spalvų