Feng shui miegamasis: kaip įsirengti?
Kuriant savo namų interjerą šiais laikais įkvėpimo galime semtis iš daugelio šaltinių: vieni pasikliauja tik savo idėjomis, kiti sugaišta daug laiko Pinterest platybėse, dar kiti samdo dizainerius, o neretas remiasi tam tikra filosofija, pavyzdžiui, itin populiaria feng shui. Tai senovės rytų menas, grįstas tinkamu baldų ir kitų akcentų namuose išdėstymu, siekiant harmonijos klestėjimo, sveikatos ir geros gyvenimo kokybės. Išvertus iš kinų kalbos feng reikštų vėją, o shui vandenį.
Dėl orientacijos į ramybę, teigiamą energetiką feng shui labai dažnai pasirenkamas kaip atsvara planuojant ir įrengiant miegamojo erdvę. Taigi koks tas miegamasis pagal fengšui?
Kaip įsirengti miegamąjį pagal Feng shui?
Feng shui gali šiek tiek nepatikti tiems, kurie mėgsta kaupti, nes pirmasis darbas, norint įsirengti miegamąjį pagal šiuos principus, yra nemėgstamų ir nereikalingų daiktų eliminavimas iš namų. Nors – sutikite – bent plonytę kaupiko gyslelę tikriausiai turime daugelis ir miegamajame atrastume daiktų, kurių nenaudojame, bet laikome, nes gaila išmesti. Arba laikome nemėgiamus daiktus, dedame juos į tolimus komodos stalčių kampus, kad nematytume, bet neišmetame, nes, pavyzdžiui, juos dovanojo kažkokia ypatinga proga ir pan. Tai feng shui principai „sako“ tokiais daiktais nė nedvejojant atsikratyti, apvalyti miegamąjį. Ir tai visiškai suprantama, juk ar gali gera energija tvyroti būste, kuriame stokojama tvarkos? Juo labiau kad tai mus slegia, veikia neigiamai.
Tvarka – neužtenka tik atsikratyti nereikalingais ir vietą užimančiais daiktais miegamajame. Labai svarbu tinkamai suorganizuoti visus reikalingus daiktus ir tą tvarką palaikyti. Tai leis išvengti chaoso ir sumaišties, kurie yra feng shui priešingybės. Tik pagalvokite, kaip jaučiatės, kai ko nors nerandate, o ypač tada, kai skubate? Susierzinate, patiriate stresą, neretas galbūt ir pakelia balsą ant namiškių ar ima plūsti save. Tai tobula terpė blogajai energijai. O jei miegamajame vyraus tvarka, to bus išvengta.
Šviesa – dar vienas aspektas, įrengiant namus pagal feng shui principus. Puiku, jei pro langus į miegamojo erdvę patenka kuo daugiau natūralios šviesos. Taip pat galite įrengti ir keletą dekoratyvinių apšvietimo elementų, kurie kurs jaukią, romantišką atmosferą. Dar pasirūpinkite ir grynu oru – be to, kad dažniau praverkite langą ir išvėdinkite patalpą, čia galite įkurdinti ir vieną kitą orą valantį augalą.
Ar žinojote, jog išskiriami penki kertiniai feng shui elementai? Tai medis, žemė, ugnis, vanduo ir metalas. Svarbus jų balansas. Tad į miegamojo erdvę įtraukite daugiau, pavyzdžiui, medinių elementų – tai nebūtinai gali būti baldai, rinkitės medinius paveikslų rėmus, medinę lentyną, medinį stovą augalams ir pačių augalų (pastarieji feng shui tapatinami su medžiu), įkurdinkite miegamojo zonoje žvakių ir pan.
Aštrūs daiktai – jų pagal feng shui nevalia laikyti bet kur – tik jiems skirtose vietose. Tad pasirūpinkite, kad miegamajame ne vietoje nebūtų žirklučių, adatos, įvairių manikiūro priemonių, kurios turi aštrius kampus ir pan.
Miegamasis pagal feng shui neturi būti „perkrautas“ spalvų. Pagal šią filosofiją miegamojo ar kitą patalpą dažyti reikėtų viena spalva. Šiais laikais tikrai nevengiama derinti ir dviejų ar net daugiau spalvų, bet remiantis feng shui principais, verta pasirinkti vieną. Kokia ji bus, priklauso nuo to, kuri jums patinka labiausiai ir kokioje aplinkoje jaučiatės geriausiai. Jums turi būti komfortiška.
Miegamajame – jokių garsą skleidžiančių prietaisų. Tai reiškia, kad ši erdvė nebus tinkama televizoriui, kompiuteriui, planšetei, radijui ir kitiems garsą skleidžiantiems įrenginiams.
Poilsio zona – ne darbui. Taip, taip, feng shui filosofija griežtai pataria atskirti poilsio ir darbo erdves, todėl miegamajame netvarkykite darbo reikalų, nelaikykite kompiuterio ar kitų darbui reikalingų priemonių. Geriausia, jei šioje erdvėje nebus ir sąskaitų ar kitokių dokumentų.
Natūralumas – tobulas pasirinkimas miegamojo dekoravimui. Atsisakykite dirbtinių elementų ir dekorui rinkitės bambuką, akmenis, medį, natūralaus pluošto audinius ir pan.
Kaip statyti lovą pagal Feng shui?
Lova miegamajame yra svarbiausias akcentas, todėl jai skiriamas papildomas dėmesys planuojant, kaip turi atrodyti feng shui miegamasis. Anot feng shui, labai svarbu, kaip pastatytas tas svarbiausias miegamojo baldas, mat jo pozicija lemia ne tik miego kokybę, kambario energetiką, bet ir jame miegančių žmonių tarpusavio santykius. Kaip statyti lovą pagal feng shui?
Šiame kontekste esminiai yra du aspektai. Pirmiausia, išlipus iš lovos prieš jus turi atsiverti kuo didesnė erdvė. Vadinasi, nebus tinkamas pasirinkimas lovą beveik pristumti prie sienos, paliekant tarp jos ir lovos tik siaurą praėjimą. Kitas aspektas, virš lovos neturi kabėti jokie masyvūs daiktai, tad nekabinkite sunkaus šviestuvo, paveikslo, sunki lentyna virš lovos galvūgalio irgi nebus geriausias sprendimas pagal feng shui.
Lova ir durys – į tai reikia irgi atsižvelgti. Teigiama, jog pagal feng shui lova neturėtų būti statoma prie tos pačios sienos, kurioje yra ir durys, taip pat lova neturėtų būti atsukta į duris. Tiesa, čia galime paminėti ir langus – lovai netinkama vieta bus ir prie lango. Langai, anot feng shui, apskritai neturi būti užstatyti, kad teigiama energija galėtų laisvai judėti į juos ir iš jų.
Remiantis feng shui, netinkama vieta lovai bus ir po stoglangiu ar kambario kampe. Nestatykite jos ir po nuožulniomis lubomis, juo labiau jei jų aukštis siekia mažiau kaip 1,5 metro.
Veidrodis miegamajame... Anot feng shui, geriausia, jei jo šioje patalpoje visai nebus. Tačiau jei jums veidrodis būtinas ir labai norite jį čia įkurdinti, lovos nestatykite priešais jį.
Jau minėjome, kad, pagal feng shui, reikia vengti aštrių kampų. Kalbant apie miegamąjį, tai jei neįmanoma to išvengti (natūralu, nes galite pasistatyti naktinę spintelė, komodą ar kitą baldą, kuris turės kampus), svarbiausia, kad tie kampai nebūtų nukreipti į lovą, kadangi sudrums ramų miegą. Taigi planuodami, kaip statyti lovą kambaryje, atsižvelkite į šią rekomendaciją.
Tiesa, paminėkime ir tai, jog pagal feng shui miegamasis neturi būti perkrautas baldų, t. y. jų turi būti čia kuo mažiau. Lova, žinoma, labai svarbi, taip pat įkurdinkite spintą, kurioje tilps jūsų drabužiai, patalynė ir kiti reikalingiausi daiktai. Tačiau jei nėra būtina, venkite papildomų, ypač tų, kurie tik dėl grožio.
Ilgis: 110 cm, Gylis: 55 cm, Aukštis: 190 cm
Yra kelių spalvų