Boho stilius interjere
Kas yra boho stilius?
Boho stilius dažnai dar vadinamas bohemišku ir tai labai daug pasako apie pačią jo esmę. Kilęs iš prancūziško žodžio boheme jis alsuoja laisve, drąsa, individualumu, turi eklektikos bruožų, tačiau yra išbaigtas, subtilus ir dvelkiantis atsipalaidavimu, ramybe.
Boho interjeras gali būti dvejopas. Čia vietą gali atrasti senoviniai baldai, antikvariniai daiktai, kuriems draugiją palaikys ryškesni akcentai, arba galite rinktis šiuolaikiškesnius baldus, kuriems gyvybės „įpūs“ sumaniai parinktos detalės ir rankų darbo dekoro elementai.
Žinote, kas geriausia? Kad sukurti hobo stilių namuose nėra labai sudėtinga, nes čia negalioja kažkokios griežtos taisyklės, nėra rėmų, į kuriuos būtina įsisprausti – kurkite taip, kaip patinka jums, kaip jaučiate jaukumą. Tačiau žinoti, kas šiam stiliui būdinga, bus į naudą.
Boho stilius interjere: kas jam būdinga?
Jaukumas. Tai, regis, pirmas aspektas, kurį norisi paminėti kalbant apie boho stilių interjere. Svetainėje ant sofos, miegamajame ant lovos, prieškambaryje ant pufo ar kitose namų patalpose atraskite vietos pagalvėlėms, kurios erdvei suteiks jaukumo, o jums daugiau komforto. Jaukumo įspūdį sustiprins ir minkštutėliai pufai. Pastarieji gali būti labai įvairūs, pavyzdžiui, su kailiuku, megzti ir pan. O vietą gali atrasti tiek įprastose, tiek gana netikėtose vietose, pavyzdžiui, vietoj naktinių spintelių šalia lovos, vietoj žurnalinio staliuko, pufai gali įsikurti lovos kojūgalyje, svetainėje, koridoriuje ar kitur namuose.
Spalvos. Boho stilius demonstruoja šviesią, pastelinę, natūralių spalvų paletę. Čia tinka balta, kreminė, gelsva, dramblio kaupo, rusva ir panašios spalvos. Jei norite ryškumo – drąsiai rinkitės ryškesnius akcentus. Tai gali būti originalus ryškesnių atspalvių žurnalinis staliukas, pufas, fotelis, pagalvėlės ant sofos, vaza, veidrodžio rėmas ar kitos detalės. Boho interjeras neturi būti monotoniškas, todėl skirtingų spalvų, raštų tekstūrų derinimas čia ne tik galimas, bet ir privalomas.
Formos. Jau minėjome, kad vienas iš ryškiausių šio stiliaus bruožų yra laisvumas, tad natūralu, kad tikslios, griežtos linijos tikrai nėra skirtos boho stiliaus erdvėms. Čia dominuoja asimetrija, plastiški paviršiai, aptakios formos. Štai kodėl čia tikrai vietą atranda jau minėti pufai, ypač apvalų formų, nestandartiniai. Taip pat nieko nenustebins ir bohemišku stiliumi įrengtoje patalpoje įkurdintas hamakas, pakabinamas krėslas, supamoji kėdė. Visa, kas plastiška, supasi, linguoja ir panašiai, yra labai tinkami pasirinkimai boho stiliaus patalpoms.
Tekstilė. Audiniai ir kiti tekstilės elementai šio stiliaus patalpose atlieka reikšmingą vaidmenį. Kilimas gali dengti kone visą kambario plotą arba galima rinktis kelis mažesnius ir derinti tarpusavyje, beje, jie nebūtinai turi būti identiški. Boho interjere tiks įprasti kilimai trumpesnio ar ilgo plauko, o taip pat ir pinti ar kiti unikalūs rankų darbo. Derinant kelis kilimėlius arba didelį kilimą ir mažus drąsiai galite juos dėti ir vieną ant kito, mažesnio kilimėlio kampas gali „užlipti“ ant didžiojo ir panašiai. Užuolaidos boho stiliaus interjere idealiai tinka, ypač dieninės, kurios pravėrus langą lengvai plevėsuos – įstabus laisvumo pojūtį sustiprinantis akcentas. Jei kabinsite ir naktines užuolaidas, rinkitės natūralius audinius – puikiai tiks medvilninės ar net dailiai pasiglamžiusios lininės užuolaidos. Taupantiems erdvę, nenorintiems jos apsunkinti naktines užuolaidas gali pakeisti medinės žaliuzės. Prie boho stiliui būdingos tekstilės būtina paminėti ir pagalvėles bei pledus, be kurių šis interjeras sunkiai įsivaizduojamas. Pledus rinkitės švelnių pastelinių spalvų, gali būti su pūkeliu, su kailiuku, tobulai atrodo megzti. Pagalvėles irgi rinkitės tokias, kurios sustiprina jaukumo, švelnumo įspūdį, turinčias kailiuko ar iškilią tekstūrą. Apskritai boho interjere rekomenduojamas įvairių tekstūrų audinių sluoksniavimas.
Patalpos užpildymas. Dažnai kuriant interjerą didžioji dalis daiktų: baldų, tekstilės bei kitų dekoro elementų, išsidėsto kambario apačioje, kartais dekoruojamos sienos, bet šiais laikais daugiau pasirenkamas minimalistinis dekoras. Tačiau įėjus į boho stilius patalpą į akis iškart krenta tai, kad ji kone vienodai užpildyta nuo apačios iki pat viršaus. Apačioje, žinoma, rikiuojasi baldai, kilimai, palubėje įrengiami šviestuvai, neretai kabinamos lemputės ar kitokios girliandos. Tačiau ir kambario vidurinė dalis – sienos ir pati erdvė – taip pat nėra tuščia: ant atvirų lentynų išdėliotos knygos, žvakės, kelionių suvenyrai, sienas puošia meno kūriniai, dažnai žalių akcentų suteikia pakabinami vazonai su žemyn svyrančiais ar vijokliniais augalais, ant žemės pastatyti aukšti toršerai kyla į viršų ir pakimba virš pufų, fotelių, supamųjų kėdžių ir pan.
Laisvumas. Kalbant apie boho, laisvę ir jos pojūtį šio stiliaus erdvėje vis norisi akcentuoti ir akcentuoti. Tai demonstruoja net ir tokie akcentai kaip žemę siekianti ir net dailiai ant jos krintanti patalynė nuo lovos. Jei ant sofos yra pledas, jis negulės tvarkingai sulankstytas – jis bus lengvai užmestas, jo vienas galas sieks grindis ar drieksis ant minkštutėlio kilimo. Beje, lovą boho interjere gali keisti ant žemės padėtas čiužinys, taip sudarant visiškai atsipalaidavimui skirtos erdvės įspūdį.
Boho stiliaus dekoracijos
Boho stiliaus formavimuisi įtakos turėjo ir hipių kultūra, todėl šiame interjere idealiai tiks detalės, pagamintos iš įvairių natūralių medžiagų, pavyzdžiui, medžio, ratano, rotango, kanapių, džiuto ir pan. Tai dar ne viskas... Prie boho stiliaus formavimosi ne ką mažiau prisidėjo ir menas bei kelionės, tai čia galima derinti skirtingas šalis reprezentuojančius elementus, išraiškingus meno kūrinius, ypač paveikslus, skulptūras. Meno kūriniai čia tinka bene kiekvienai patalpai: nuo svetainės, miegamojo iki virtuvės ar vonios. Boho interjeras yra tikra priešingybė minimalizmui, tad leiskite pasireikšti jūsų fantazijai, iš kelionių parsivežtų suvenyrų neslėpkite stalčiuose, o rankų darbo dekoro elementus drąsiai kabinkite ant sienų ar kitur.
Augalai. Tai vienas iš svarbiausių akcentų boho interjere. Populiariausi čia žaliuojantys augalai. Jei erdvė didelė, kelis didelius žaliuojančius augalus statykite į pintus, rankų darbo ar originalių formų vazonus ir statykite bet kurioje namų patalpoje, net boho stiliaus vonioje. Ant atvirų lentynų, staliukų irgi galite įkurdinti mažesnius augalus. Boho stiliuje šaunus pasirinkimas yra pakabinti augalai arba vijokliniai.
Girliandos. Jaukus, laisvas, į jokius rėmus neįspraustas boho stilius interjere leidžia atsipalaiduoti ir susikurti tikrą jaukumo oazę. O tokioje puikiai vietą atras girliandos. Jas kabinkite svetainėje, miegamajame, koridoriuje, terasoje, vaikų kambaryje ar kitose namų patalpose. Rinkitės šviečiančias šilta geltona spalva.
Pagalvėlės ir pledai. Jau minėjome, kad jie neatsiejami nuo boho stiliaus. Pledas ras vietą ant sofos, fotelių, miela lovatiesė užklos lovą, pagalvėlės išsirikiuos ant sofos, minkšto kampo, miegamojo lovos, ant fotelių, krėslų, valgomojo kėdžių ir panašiai.
Sienų dekoras. Boho interjere nepalikite sienų tuščių. Jas dekoruokite paveikslėliais, nuotraukomis, austais elementais, sapnų gaudyklėmis, šiandieniniame boho idealiai tiks daugelio taip pamėgti makrame akcentai.
Širma. Tai bus stilingas, romantiškas, dailus akcentas. Medinė širma kambariui suteiks bohemišką prieskonį, idealiai tiks miegamojo erdvėje.
Jei jus savo laisve ir jaukumu žavi bohemiškas stilius, pasinaudokite minėtais patarimais ir drąsiai jį įsileiskite į savo namus.